Web Designer

Wojsko Polskie - forum wojskowe

nieuregulowny stosunek służby wojskowej

Pobór do wojska_Praca

Postprzez flovv sobota, 19 grudnia 2009, 12:36

Witam.Chciałbym podjąć pracę w wojsku,najlepiej w jednostce w Kołobrzegu. Nie odbyłem zasadniczej służby wojskowej i chciałbym się dowiedzieć jak wygląda rekrutacja ?? Czy muszę odbębnić 9miesięcy zasadniczej służby?? Proszę powiedzieć jak ja mam przez to przejść.pozdrawiam
flovv
Szeregowy
Szeregowy

Re: zawodowy bez zasadniczej sluzby wojskowej

Postprzez radek8891 czwartek, 14 stycznia 2010, 16:31

Jeżeli ktoś nie był w wojsku to jedyna droga do zawodowej armii prowadzi przez szkolę oficerską. Na szeregowych zawodowych na razie biorą tylko tych co odbyli zasadniczą służbę wojskową i posiadają specjalność wojskową bardzo poszukiwaną przez wojsko. Takich jak Pan będą przyjmować do korpusu szeregowych zawodowych za kilka lat jak braknie ochotników po zasadniczej służbie wojskowej. Tak więc może Pan zostać tylko oficerem a nie szeregowym jeżeli ma Pan maturę (na maturze zdany angielski i matematyka lub fizyka) i zda Pan egzamin do szkoły oficerskiej do Wrocławia.
radek8891
Szeregowy
Szeregowy

ZAWODOWY BEZ SŁUŻBY ZASADNICZEJ?

Postprzez luzakk1988 czwartek, 21 stycznia 2010, 19:19

Temat niejednokrotnie wałkowany lecz nigdzie nie znalazłem na niego odpowiedzi, mianowicie jestem po technikum(średnie bez matury) i chciałbym iść na zawodowego nawet już dziś pomimo pracy itd co mam w tym celu zrobić? czy prawdą jest że bez zasadniczej nie można się dostać :?:
luzakk1988
Szeregowy
Szeregowy

Re: ZAWODOWY BEZ SŁUŻBY ZASADNICZEJ?

Postprzez radek8891 sobota, 23 stycznia 2010, 09:04

Jeżeli ktoś nie był w wojsku to jedyna droga do zawodowej armii prowadzi przez szkolę oficerską. Na szeregowych zawodowych na razie biorą tylko tych co odbyli zasadniczą służbę wojskową i posiadają specjalność wojskową bardzo poszukiwaną przez wojsko. Takich jak Pan będą przyjmować do korpusu szeregowych zawodowych za kilka lat jak braknie ochotników po zasadniczej służbie wojskowej. Tak więc może Pan zostać tylko oficerem a nie szeregowym jeżeli ma Pan maturę (na maturze zdany angielski i matematyka lub fizyka) i zda Pan egzamin do szkoły oficerskiej .Tak to wyglada na obecna chwile
radek8891
Szeregowy
Szeregowy

chęć odbycia służby wojskowej

Postprzez dawidqu20 poniedziałek, 25 stycznia 2010, 13:56

Witam! mam pytanie...jestem z rocznika 90 i nie złapał mnie pobór. co muszę zrobić aby dostać się do wojska w celu odbycia służby która jest mi konieczna do podjęcia pracy w charakterze żołnierza zawodowego!? czy wykształcenie odgrywa jakąś rolę? ja jestem po LO...... z matura oczywiscie
dawidqu20
Szeregowy
Szeregowy

Szansa na prace

Postprzez michałciski czwartek, 28 stycznia 2010, 13:27

Witam
Mam pytanie.
Czy osoby, które nie odbyły zasadniczej służby wojskowej z powodu pobierania nauki (kat. A) maja szanse na załapanie sie do wojska? Czy jest jakaś "furtka"?
Nadmienie, iż jestem po studiach licencjackich.
Pozdrawiam
michałciski
Szeregowy
Szeregowy

Re: Szansa na prace

Postprzez jlbpl piątek, 12 lutego 2010, 17:48

na chwile obecna tylko po zasadniczej sluzbie wojskowej. spróbuj na oficerke bo podoficerki i w tym roku nie rozpovzynaja naboru
jlbpl
Szeregowy
Szeregowy

Postprzez segredu wtorek, 16 lutego 2010, 12:27

musisz iść do WKU tam ci wbiją rezerwę, a jak ją będziesz miał to nic nie stoi na przeszkodzie aby starać się o przyjęcie do wojska
segredu
Szeregowy
Szeregowy

Postprzez michałciski czwartek, 18 lutego 2010, 07:44

Rezerwe mam już wbita.....Byłem jakieś półroku temu w WKu i pytał....mówili, że bez zasadniczej słuzby narazie nie biorą...że dopiero po jakiejs tam ustawie....a jestes pewny że teraz cos sie zmieniło?
michałciski
Szeregowy
Szeregowy

Re: ZAWODOWY BEZ SŁUŻBY ZASADNICZEJ?

Postprzez weetq sobota, 27 lutego 2010, 21:05

Czy to samo tyczy się osób z wyższym wykształceniem?? Skonczyłem Elektronike i telekomunikację, jestem inżynierem i chciałbym pracować w wojsku. Czytałem jednak, że nie można iść do szkoły oficerskiej jeśli nie jest sie zawodowym minimum 3 lata, co dyskwalifikuje tez na samym starcie:( Ponieważ studiowałem służbę miałem odroczoną na jakiś czas, teraz o mnie zapomnieli. Zamiast poboru jest już tzw. kwalifikacja wojskowa, do której się nie załapałem, gdyż koncze w tym roku 26 lat, a wzywają do 24 roku życia. Na komisji byłem raz, gdy skonczyłem 18 lat. Stosunek do służby mam nieuregulowany w tym przypadku?? Aby starać się o pracę w wojsku nalezy mieć ją uregulowana.
WeeTQ
weetq
Szeregowy
Szeregowy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum