Web Designer

Wojsko Polskie - forum wojskowe

nieuregulowny stosunek służby wojskowej

zawodowy bez zasadniczej sluzby wojskowej

Postprzez dymek sobota, 13 grudnia 2008, 17:44

Witam,
chce iść do wojska na zawodowego, ale jeszcze się uczę, szkołe kończe w czerwcu 2009, jak wiadomo ostatni pobór byl teraz,
czy po szkole będę mogl sie zgłosić do odbycia zasadniczej służby, czy od razu będę mógł załatwiać sprawy do bycia zawodowym?
dymek
dymek

Odroczenie

Postprzez jarzabek3 środa, 7 stycznia 2009, 22:10

Mam pytanie.Teraz w styczniu kończe naukę.Oczywiście odroczenie też kończy sie 31 stycznia.Chciał bym zostać zawodowym żołnierzem, umowe o pracę mam do końca 2009r.Po tym okresie chciał bym spróbować dostać sie do wojska.Czy do tej pory(tj 31.12.2009) nie przyjdzie mi żadne wezwanie z WKU???Chciałbym poprostu przepracować jeszcze ten rok.
jarzabek3
Szeregowy
Szeregowy

Re: Odroczenie

Postprzez www.wojskowe.info czwartek, 8 stycznia 2009, 19:28

Nowe przepisy mówią o kwalifikacji wojskowej zamiast poboru. Ma to być coś w stylu rejestracji. Do służby mają oczywiście być powoływani tylko ochotnicy. Nie potrafię jeszcze powiedzieć jakie dokumenty przyśle WKU i czy w ogóle coś przyśle. Twój termin przypada w dość grząski okres zmiany przepisów. Ja raczej nastawiałbym się optymistycznie. Jeśli coś WKU przyśle, to na pewno nie bilet do wojska.
www.wojskowe.info
Marszałek
Marszałek

bez służby zasadniczej

Postprzez Przemko czwartek, 22 stycznia 2009, 16:14

witam mam pytanie i prosze o szczera odpowiedz kogos kto zna sie na zeczy jezeli czegos niejestescie pewni prosze o niewprowadzanie mnie w blad.problem tkwi w tym ze w tym roku koncze liceum i chcialbym pojsc do wojska zawodowego,ale niewiem czy trzeba miec odpracowana sluzbe zasadnicza :?: jakie mam szanse dostac sie do wojska zawodowego z kategoria A i ze srednim wyksztalceniem :?: czy jesli bede musial odpracowac sluzbe zasadnicza to pozniej mam jakas gwarancje pracy w wojsku?bardzo prosze o odpowiedz i z gory dziekuje.
Przemko

Re: pytanie

Postprzez jbruzi poniedziałek, 26 stycznia 2009, 10:07

teraz juz nie musisz odrabiac zsw ,poniewaz juz jej nie ma... po zakonczeniu szkoly zglaszasz sie do Wku lub jednostki wojskowej w ktorej składasz wszystkie papiery... nastepnie po wybraniu dla ciebie odpowiedniego stanowiska wysylaja cie na komisje lekarska, chociaz z srednim wyksztalceniem mozesz starac sie na szkole podoficerska...
jbruzi
Szeregowy
Szeregowy

praca w wojsku

Postprzez kris00418 środa, 28 stycznia 2009, 18:44

Mam pytanie- Jestem przeniesiony do rezerwy choc nie odbyłem służby wojskowej i czy ten fakt nie eliminuje mnie od możliwości pracy w wojsku .Bardzo prosze o odpowiedz :D
kris00418
Szeregowy
Szeregowy

Re: zawodowy bez zasadniczej sluzby wojskowej

Postprzez merfi83 środa, 4 lutego 2009, 10:51

Witam
Posiadam wykształcenie wyższe(licencjat) wiek 25 lat prawo jazdy kat. A,B,C,E, i jeszcze kilka dodatkowych uprawnień. Moje pytanie jest następujące gdzie muszę się zgłosić szukając pracy w wojsku i czy mam szanse gdyż nie odbyłem zasadniczej służby wojskowej - jestem przeniesiony do rezerwy ze stopniem szeregowego. Dziękuje za odpowiedz.
merfi83

nurtujące pytanie

Postprzez Madek czwartek, 5 lutego 2009, 19:49

Witam mam takie pytanie czy jezeli nie bylem na przeszkoleniu, ktore odbywa sie w czasie studiow a po studiach juz nie prowadzono naboru do sluzby czy jest taka mozliwosc zebym poszedl na zawodowego ?
Madek
Szeregowy
Szeregowy

Re: zawodowy bez zasadniczej sluzby wojskowej

Postprzez www.wojskowe.info wtorek, 17 lutego 2009, 08:39

Wymaganym wykształceniem w korpusie szeregowych zawodowych jest ukończenie gimnazjum. Bez zaliczonej służby zasadniczej można ubiegać się o służbę zawodową. Wcześniej trzeba stawić się na kwalifikację wojskową - to założenia profesjonalizacji.
www.wojskowe.info
Marszałek
Marszałek

Co z odroczonymi, ale nie w rezerwie?

Postprzez kinga1204 wtorek, 17 lutego 2009, 16:17

Witajcie!

Mój narzeczony ma odroczenie od wojska do czerwca 2010r. W związku z tym, że chcemy kupić mieszkanie pytają go o stosunek do służby wojskowej. Co w tym przypadku narzezony powinien zrobić, skoro wojsko jest już zawodowe? Czy ktoś może sie orientuje?

Pozdrawiam ;)
kinga1204
Szeregowy
Szeregowy

Następna strona

Powrót do Archiwum