Web Designer

Wojsko Polskie - forum wojskowe

NSR - Najtańsza Siła Robocza

Służba w Narodowych Siłach Rezerwowych, procedura naboru, informacje

Re: NSR - Najtańsza Siła Robocza

Postprzez Szer Rez. środa, 14 grudnia 2011, 18:36

witam. jestem po 10 dniowym (szkoleniu)...ha. przejde do sedna. nie pisalem sie do nsr u dla kasy ale mam wrazenie ze cos jest nie tak. dostalismy po 700 zl a mielismy byc liczeni jak zolnierze a nie sprzataczki i jeszcze dojazd. wielce pija ze dostaniecie ZWROT KOSZTOW PRZEJAZDU a tu raptem 16,40zl za 10 dni przejazdow z miejscowosci x do y ,a jednorazowy wypad kosztowal mnie 8,40 lub wiecej. powiem tak zaczelo sie od złej organizacji a skonczylo na klotni z szefem sztabu o kase. brawo brawo brawo MON!!! pozdro dla szefa szt. 6 bdsz... od wrzodow na dupie. ave ja.
Szer Rez.
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy

Postprzez www.wojskowe.info czwartek, 15 grudnia 2011, 22:53

Dlatego Drodzy Użytkownicy zweryfikujcie swoje oczekiwania idąc do NSR. Tam pieniędzy się nie zarobi, ale dla coraz większej ilości ludzi to jedyna droga do zawodowej służby.
www.wojskowe.info
Marszałek
Marszałek

Postprzez onyx90 niedziela, 25 grudnia 2011, 08:29

poszedłem na służbę przygotowawcza 04 ,10,2010 do Torunia , bylem w nsr w jednostce desantowo szturmowej . dostałem marne grosze za ćwiczenia , uważano mnie tam za niepotrzebny balast , ale mimo wszystko szanowany . na ostatnim szkoleniu poligonowym zaproponowano mi służbę zawodowa. wiec nie mogę narzekać na nsr , bo to jest jedyna możliwość na zawodowa służbę wojskowa . jesli chcesz być żołnierzem to nie przejmuj sie ze dostajesz malo kasy za nsr tylko rob wszystko zeby dostac sie na zawodowego. Ja udowodniłem ze jestem dobry w swojej specjalizacji i sie nadaje i w końcu dostałem szanse...
onyx90
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy

Postprzez Janucha wtorek, 10 stycznia 2012, 10:36

I jeszcze będą Cie trzymać jak najdłużej w tych NSR bo im to się bardziej opłaca i jeszcze Cie z roboty przez to wyleją ...
Janucha
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy

Postprzez www.wojskowe.info środa, 11 stycznia 2012, 20:33

Na pewno wojsko będzie potrzebować NSR-u. Taka sytuacja może trwać latami bo taka jest obecnie koncepcja polskiego wojska.
www.wojskowe.info
Marszałek
Marszałek

Postprzez Szer Rez. czwartek, 19 stycznia 2012, 16:35

to ze nsr jest potrzebny zgadzam sie ale nie w obecnej formie. bez malych zmian sie nie obejdzie mam tu na mysli Gwarancje zatrudnienia a nie jak Niby teraz ze wystarczy skasowac etat i papa zolnierzyku. druga rzecz pieniadze, nie moze byc tak ze placa za cwiczena takie grosze, ja za 2 tygodnie Cwiczen dostalem 700zl. niech naliczaja ze sredniej krajowej i bedzie git szanujmy sie Madre Glowy z Warszawy. pewnie zaraz bedzie biadolenie ze mysle tylko o kasie ble ble ble ale tak nie jest poszlem do nsr dla siebie i poniekad dla innych wiemy po co na szybko robili ta formacje... POZDRAWIAM...
Szer Rez.
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy

Postprzez siema-80 piątek, 23 marca 2012, 13:15

Tak ogromnie narzekacie... a co maja powiedziec lidzie którzy odsłużyli zasadnicza służbę wojskową i dostawali 100zł/miesiecznie, wtedy można było to nazwać szkoleniem wojskowym, szkolenie psychiki i sprawnosci... teraz konczycie ,,kursy SP'' -4 miesieczna przyzakladówka.
i dziwicie sie ze macie problem z dostaniem sie do wojska zreszta moze wiekszosc tak szuka. na jw od 2 miesiecy sa przyjecia do wojska co tydzień a zglosiło sie 4 osoby z czego 2 zaliczyly sprawnosciowe. nie wszystkie jednostki zgłaszaja nabór do wku, trzeba dzwonic po jw i sie pytac czy są wojne etaty!
siema-80
Starszy sierżant
Starszy sierżant

Postprzez kamilksp piątek, 6 kwietnia 2012, 19:08

W styczniu tego roku zakonczylem szkolenie 4 miesieczne do NSR. I jestem obecnie w narodowych silach rezerwowych. z Ktorych obecnie rezygnuje ze wzgledu na prace w cywilu ktora strace jesli pojade na cwiczenia rotacyjne.

Jesli myslicie ze po skonczeniu NSR dostaniecie kontrakt na zawodowego to albo macie niezle plecy albo jestescie w bledzie. Dowod : przeszedlem testy kwalifikacyjne do jednostki desantowej z ocenami bardzo dobrymi z wf egzaminatorzy byli pod wrazeniem ale co uslyszalem po tygodniu ze niestety nie maja wolnych miejsc na moje stanowisko. I po co robic te kwalifikacje skoro i tak nie ma wolnych miejsc? A po to zeby wszystko wygladalo legalnie kazdy dostaje szanse stara sie ale i tak przejda kwalifikacje Ci co maja znajomosci a zawsze tacy sa to nie ma co sie oszukiwac ze moze akurat mi sie uda. Dzwonilem po wszystkich jednostkach w polsce gdzie akutalnie jest nabor i wszedzie to samo ze moge przyjechac na kwalifikacje ale niezapewnia mi to miejsca w jednostce. Takze jezdzenie i tracenie pieniedzy i czasu to niestety niewarto jak sie nie ma pewnosci (plecow) ze sie dostanie. Takie sa realia polskie niestety w wiekszosci innych krajow po prostu wystarczy chciec i byc dobry a w pl wystarczy sie dobrze urodzic lub miec dobrych znajomych.

Jesli chodzi o szkolenie 4 miesieczne to zal niestety. Wydatek duzych sum pieniedzy dla nieudacznikow ktorymi zajmowala sie cale zycie mamusia i ktorzy chca isc do wojska bo nie ma pracy i takich jest 90% a 20% z nim ma plecy a pozniej dostaja sie tacy i wojsko jest jakie jest. Szkolenie dla mnie z wyksztalceniem srednim i matura z dobra samodyscyplina ogarnalbym w 2 tygodnie i zaoszczedzilbym tysiace zlotych no ale niestety niektorzy potrzebuja 4 miesiecy zeby ich temperowac glownie chodzi o dyscypline.

Jesli chodzi o wojsko polskie :
Zolnierze zawodowi 80% z nich wogole nie dba o sprawnosc fizyczna i traktuja sluzbe jako zwykla robote ktora trzeba odbebnic byle te 8 godzin a na silownie ida zeby z kolegami pogadac wiekosc z nich odrazu bym zwolnil.
Logistyki nie ma w wojsku polskim tak jak i zaopatrzenia wszystko stare i nienadajace sie do uzytku a czesto czegos brakuje.

Dlaczego rezygnuje? Staralem sie do wojska 3 lata stracilem ok 15 tysiecy rzucajac wielokrotnie prace za granica dojezdzajac na wszystkie egzaminy i kwalifikacje. Mowiono mi ze musze byc w nsr-ach zeby dostac kontrakt - zwykla sciema zeby mieli ludzi bo za to kase biora (mozna dostac sie i bez tego). Bedac w nsr-ach nie liczcie ze bez ukrywania tego dostaniecie jakas prace w cywilu a za cos trzeba zyc a jak ukryjecie to i tak wkoncu musicie pojechac na cwiczenia i fakt pracodawca nie ma prawa was zwolnic z tego powodu ale nie bojcie sie i tak wkoncu zawsze znajdzie byle jaki powod ja sam takiego pracownika bym niechcial to nie stany zjednoczone ze wojskowych tak ladnie sie traktuje i szanuje(wiem bo bylem).

Podsumowuja wojsko polskie nic sie nie zmienilo jak kilkanascie lat temu: kiepskie wyszkolenie (chyba ze ktos prywatnie sie doszkala), brak pieniedzy na wszystko ( raczej jego marnotractwo), kiepska logistyka, i ciagle znajomosci widoczne na kazdym kroku...

Ale i tak chcialbym służy w wojsku polskich z tradycji i dla samej służby ojczyznie nawet jesli ktos mialby sie ze mnie smiac ze tylko za 2,500 zl ale ja nawet moge za 2tys zl ale wiem ze robie cos co kocham i z pasja ale niestety Polska to kraj nie dla ludzi z pasja nie dla ludzi z zasadami , to kraj "rodzinny" ( jesli wiecie o co mi chodzi ) i ciagle daleko w tyle i ograniczony.
kamilksp
Szeregowy
Szeregowy

Postprzez siema-80 sobota, 7 kwietnia 2012, 14:27

wiesz ja zadzwonilem na jw zapytalem czy sa wolne etaty powiedzieli ze sa egzaminy sa sroda czwartek mają 10 etatow, pojechalem w czwartek okazało sie ze od miesiaca prowadza nabór a ja jestem 4 osobą która się zglosiła a w tym tygodniu jedyna, wiec sam wszystko zaliczalem, zaliczylem i zostałem przyjety. zaznacze ze była to pierwsza jw gdzie zadzwonilem, wszystko zajeło mi 6 tygodni aby byc w wojsku. wiec moja rada nie liczcie na wku tylko sami szukajcie w jw
siema-80
Starszy sierżant
Starszy sierżant

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do NSR - Narodowe Siły Rezerwowe