Web Designer

Wojsko Polskie - forum wojskowe

PRACA DLA KOBIET WOJSKU!! PRosze o odpowiedzi

Kobiety w wojsku - wymagania, szanse, możliwości

PRACA DLA KOBIET WOJSKU!! PRosze o odpowiedzi

Postprzez eloziomalinka środa, 10 listopada 2010, 16:13

Hejka:) Chciałabym się dowiedzieć gdzie w Lubuskim kobiety mogą dostać się do wojska?
Również jakie są wymagania?
Osobiście jestem po technikum, niestety matury nie mam,mam jakies szanse? dobrze biegam , jestem b,. dobrze wysportowana, mistrzyni województwa,miałam iść na AWF ale niestety z matura mam problem .I mnie kreci wojsko:P
Proszę o odpowiedzi, i dziękuje;*
eloziomalinka
Szeregowy
Szeregowy

Re: PRACA DLA KOBIET WOJSKU!! PRosze o odpowiedzi

Postprzez Catrine12 czwartek, 11 listopada 2010, 18:09

1.obecnie miejsce w wojsku uzależnione jest od wolnych etatów w danej jednosce.
2.wymogi?Poszukaj a znajdziesz.( niekaralnoś i zdolnośc fizyczna.i psyciczna......)
3.z tym wykształceniem tylko korpus szeregowych,chyba,że w zycie weszła ustawa mówiąca o przyjmowaniu na stanowiska podoficerskie ludzi ze średnim wykształceniem bez matury (nie jestem pewna)
4.fakt,ze dobrze biegasz to nic nie znaczy ,dużo ludzi jest wysportowanych
5.matura teraz nic nie znaczy,liczą sie kursy i studia,w szczególnosci inżynierskie przydatne w wojsku,po jakichkolwiek studiachnp.pedagogicznych wojsko ma dużo chetnych.
6.NAJWAŻNIEJSZE wojsko obecnie przyjmuje na zawodowych szeregowych ludzi po odbytej zasadniczej służbie wojskowej,cd.2jedyna droga dla ludzi bez zsw to studia wojskowe lub czekanie na cud.
7.służba przygotowawcza TYLKO pod NSR dla ludzi bez zsw,nieoficjalnie po tej słuzbie można się starac na zawodowego,ale jesli jest wolny etat,ogłoszony jest nabór w jakieś jednosce i co ważne to plecy, niestety.

REASUMUJĄC "BAŁAGAN W MON"wojsko nie patrzy na ambicje młodych ludzi,którzy naprAwade chcą robic w zyciu to co lubią,dla których ważne są jakieś wartoścvi TYLKO PATRZY NA ZNAJOMOŚCI I PIENIĄDZE>.
Mnie równięz kreci wojsko i czekam na najnowsze informacje z MON i WKU.
Rada: dąż do celu i dzwoń do WKU.
Catrine12
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy

Postprzez krecikwmiescie niedziela, 19 grudnia 2010, 19:06

to byłby dramat jakby na podoficerskie przyjmowali bez matury...
i się dziwić czemu wojsko jest na takim poziomie.
krecikwmiescie
Szeregowy
Szeregowy

Postprzez karolajna3012 sobota, 19 lutego 2011, 14:02

Witam mam takie pytanie, czy ze wzrostem 160cm mam jakiekolwiek szanse na dostanie się do wojska czy mogę sobie całkowicie odpuścić?
karolajna3012
Szeregowy
Szeregowy

Postprzez lisskaa czwartek, 24 lutego 2011, 16:12

Witam,
mam pytane. jestem 27 letnia kobieta. skonczylam licencjata z edukacji dla bezp miedzynarodowego na akademi obrony narodowej w warszawie. w chwili obecnej mieszkam w usa, mowie biegle po angielsku i posiadam papiery zuniversytety na to. zawsze chcialam pracowac w wojsku, cywilnie lub sluzbowo. rozwazam powrot do kraju, czy sa jakies szanse zebym dostala sie do wojska? prosze o szybka odpowiedz! dziekuje. agnesmlis@gmail.com
lisskaa
Szeregowy
Szeregowy

Postprzez homeless piątek, 25 marca 2011, 23:25

Witam.
Mam 29 lat i chciałabym wstąpić do wojska. Mam maturę oraz 2 letnie studium informatyczne.
Zależy mi na informacjach dotyczących wstąpienia do wojska, przebieg.
Czy lepiej wybrać szkolenie na szeregowca 9 miesieczne czy od razu na podoficerkę?
Proszę o odpowiedzi, gdyż nie pozostało mi dużo czasu do końca marca.
homeless
Szeregowy
Szeregowy

Postprzez xAnnax niedziela, 15 maja 2011, 12:40

Hejka wszystkim. teraz jestem uczennicą gimnazjum(ostatnia klasa). chciała bym dostac sie do wojska. wiem że musze miec mature itp. Ale była bym wdzieczna za kontakt ( 7976256 moj nr gg) z osobą, która mogla by mi troszke wytłumaczyc. bo mam mase pytan. a ze znajomych nikt nie jest wstanie mi na nie odpowiedziec. z Gory dziekuje jeżeli ktoś taki sie znajdzie.
xAnnax
Szeregowy
Szeregowy

Postprzez www.wojskowe.info niedziela, 29 maja 2011, 16:33

Płeć nie gra obecnie roli. Kobiety mają takie samo prawo startować na uczelnie wojskowe, a także pełnić służbę tak jak mężczyźni. W zależności od ambicji i posiadanego wykształcenia sporo informacji można znaleźć w jak zostać oficerem, jak zostać podoficerem oraz w jak zostać szeregowym zawodowym
www.wojskowe.info
Marszałek
Marszałek

Postprzez mloda252 środa, 21 września 2011, 11:54

WITAM.
MAM PODSTAWOWE PYTANIA ODNOSNIE SŁUZBY WOJSKOWEJ A KONKRETNIE ZOSTAĆ ZAWODOWYM ZÓŁNIEŻEM (OD DO ILU LAT SA PRZYJECIA?), MAM MATURE NA JAKI STOPIEŃ WIEC SIE KWALIFIKUJE, DOKŁADNIE JESTEM Z LEGIONOWA A 5KM JEST ZEGRZE GDZIE JEST SZKOŁA PODOFICERSKA, ALE Z TEGO CO SŁYSZAŁAM NIE MA TAM JUZ CHYBA SŁUZBY NA ZAWODOWEGO , TYLKO DO WROCŁAWIA CZY GDZIES INDZIEJ, WIEC PROSZE OSOBY KTÓRE NAPRAWDE ZNAJA ZASADY DOSTANIA SIE DO WOJSKA ,PROSZE O KONKRETY. JESTEM KOBIETA . PODRAWIAM
I Z GÓRY DZIEKUJE ZA ODPOWIEDŻ
mloda252
Szeregowy
Szeregowy

Postprzez www.wojskowe.info niedziela, 25 września 2011, 20:21

Z maturą możesz iść do szkoły podoficerskiej. Ta w Zegrzu została zlikwidowana. Na jej miejsce ( i kilku innych) powstaje Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych w Poznaniu. Tam trzeba się dowiadywać o terminy naboru.
www.wojskowe.info
Marszałek
Marszałek

Następna strona

Powrót do Praca w wojsku dla kobiet