Web Designer

Wojsko Polskie - forum wojskowe

Rekrutacja do wojska

Informacje o procedurach przyjęcia do Wojska Polskiego

Rekrutacja do wojska

Postprzez matipce piątek, 28 stycznia 2011, 16:03

Jezeli posiadam wykszt. średnie, zdałem maturę, to co powinienem teraz zrobić, aby być w wojsku zawodowym ? Nie posiadam wiedzy na temat rekrutacji, jakbym mógł kogoś prosić o radę, to byłbym wdzieczny.
matipce
Szeregowy
Szeregowy

Re: Rekrutacja- wojsko

Postprzez antek1910 piątek, 28 stycznia 2011, 23:50

Musisz odbyć służbę przygotowawczą. Najbliższa odbędzie się 7 marca i potrwa 4mce (dla szeregowych).
Po SP podpisujesz kontrakt z NSR / starasz się o przydział do wybranej jednostki / WKU przydziela Cię do jednostki w której są wolne etaty.
matipce - obstawiam Pabianice. Udajesz się do WKU Łódź (ul 6 sierpnia 106) wypełniasz formularz i czekasz na telefon. Spiesz się, a może się załapiesz na tą marcową. Następna ponoć ma być w czerwcu - ja na nią czekam...

Żeby nie reklamować innych for wpisz w google: Służba przygotowawcza - dowiesz się więcej.
Mam nadzieję, że pomogłem. Pozdrawiam.
antek1910
Szeregowy
Szeregowy

Postprzez lukaszbandit sobota, 29 stycznia 2011, 15:32

a ja bym wam nie polecał nsr wielki niewypał naszej armii o czy można było się dowiedzieć m.im w faktach tvn z 28.01.2011r
oraz prasie Na chwile obecna słuzy w nsr ok 3,500tys żołnierzy a miało być do 31.12.2010 10 tys Ludzie po tygodniu a nawet dniach rezygnują gdy dowiadują się pełnych szczegółów tej cudownej służby .Celem utworzenia nsr ma być m.im pomoc w tzw akcji powódz , zima i innych klęsk żywiolowych wiec przy najbliższych roztopach i stanach alarmowych i nie daj Boże powodzi będziecie wzywani i pomagali Moze to i szczytny cel gdyby nie fakt iż aktualnie żołnierze zawodowi w czynnej służbie to robią do puki nsr ich nie zastąpi.Wiec w czym szkopuł żołnierz zawodowy musi dostać za każdy dzień takiej akcji 50 zł oprócz tego co miesięczna wypłata 2250zl czemu bo armia nie jest już od wszystkiego gmina chce pomocy płaci MONowi a on żolnierzą wielu gmin na to niestac np 100żołnierzyX50zlX4dni=20.000 z pieniędzy gminy MONu tez niestac gdyby robił to społecznie więc mają takie nsr któro dostanie 80 zł za każdy dzień nieważne czy ciężkiej pracy w takiej akcji czy w jednostce.Podsumowując 30 dni w roku płatnych 80 zł daje nam kwotę 2400 zł czyli tyle ile place szergowych zawodowych.Informacje te przekazał mi mój kolega który jest żołnierzem zawodowym w rozmowie na temat służby w nsr po zeszło rocznej powodzi w na której byl 13 dni w okolicach Sandomierza Jeżeli gdzieś napisałem nieprawdę jest to błąd nie zamierzony mój lub pomyłka kolegi Na zakończenie zastanówcie sie co to za pracodawca który szuka pracowników dla oszczędności w kieszeni za takie pieniądze obiecując pużniej służbę w armii.A co na temat waszych nieobecności w pracy wasz pracodawca ?
lukaszbandit
Szeregowy
Szeregowy

Postprzez antek1910 poniedziałek, 31 stycznia 2011, 22:10

Każe mu ktoś iść do NSR? Wiadome, że po SP podpisze kontrakt z NSR, ale może iść normalnie na zawodowstwo... i z tego co widzę tak robi większość ludzi... dlatego jest ich tak mało w tym całym NSR ;)
antek1910
Szeregowy
Szeregowy

Postprzez lukaszbandit wtorek, 1 lutego 2011, 22:17

nikt mu nie każe iść sam napisałeś ze musi podpisać kontrakt z nsr niech wie na czym to polega a tak w ogóle to sam słyszalem jak oficer z wku na jednym z miejskich pikników rozmawiał z panem który jest w stowarzyszeniu Strzelec tam jest w stopniu chorążego i ten oficer zapewniał go ze jak wstąpi do nsr to zachowa swój stopień ze stowarzyszenia kolega z wojska powiedział ze to nie możliwe bo ten pan nigdy nie byl w wojsku.Kolega mówi ze to jedna ze sztuczek jakich MON używa do zachęcania ludzi oczywiśćie kłamiąc i żebym nie dał się na nie nabrać.Co to za pracodawca co oszukuje pracownika który nie zaczął jeszcze pracować.
lukaszbandit
Szeregowy
Szeregowy

Postprzez nisiaw czwartek, 10 lutego 2011, 15:29

Witam jestem kobietą i mam 22 lata. W czerwcu br.najprawdopodobniej będę miała obronę pracy inż na Politechnice Łódzkiej.Bardzo interesuje mnie praca w wojsku jako pracownik cywilny chyba że że lepsze korzyści mają pracownicy wojskowi. chciałam się zapytać od czego mam zacząć.. jakie ruchy podjąć aby się dostać ...
Pozdrawiam
nisiaw
Szeregowy
Szeregowy

Postprzez tomivw piątek, 11 lutego 2011, 19:09

Witam:) czy trzeba przejsc jakas kwalifikacje zeby sie załapac do sluzby przygotowawczej...ile dni wczesnie przychodzi bilet do wojska:)
tomivw
Szeregowy
Szeregowy

Postprzez Catrine12 piątek, 11 lutego 2011, 20:53

, najpierw zadzwoń do WKU ,a potem złóż wniosek o powołanie do służby do swojej WKU i potrzebne dokumenty. kwalifikacji raczej nie przechodzisz chyba,ze badania lekarskie i psychologiczne i to nawet nie we wszystkich przypadkach. przeczytaj: http://www.wojsko-polskie.pl/threads/vi ... o+NSR.html
Catrine12
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy

Postprzez rafalbrd poniedziałek, 4 kwietnia 2011, 18:06

Witam!
Zastanawiam się nad złożeniem papierów do WKU.
Zasadniczą służbę odbyłem parę lat temu, ale mam 32 lata i nie wiem czy będzie to problem.
Jakie jest prawdopodobieństwo dostania etatu w wojsku?
Lepiej najpierw zadzwonić do WKU i dowiadywać się o etatach, czy lepiej jechać ze wszystkimi dokumentami od razu i tam rozmawiać?
rafalbrd
Szeregowy
Szeregowy

Postprzez www.wojskowe.info wtorek, 24 maja 2011, 21:00

Rekrutacja jest opisana w jak zostać żołnierzem, natomiast info o służbie przygotowawczej polecam tutaj: służba przygotowawcza do NSR
www.wojskowe.info
Marszałek
Marszałek

Następna strona

Powrót do Praca w Wojsku Polskim